A tavalyi nagy sikeren felbuzdulva mind a diákok, mind a felnőttek nagyon várták, hogy iskolánk ismét részese lehessen a Magyar Parasport Napjának.

Idén második alkalommal került meghirdetésre a testi fogyatékkal élő emberek sportjának bemutatását célzó rendezvény. Az első alkalommal több, mint ezer magyar oktatási intézmény csatlakozott a felhíváshoz és szervezett ezen a napon rendhagyó osztályfőnöki órát, hívtak meg előadót vagy próbáltak ki valamilyen parasportot.

para1

Iskolánk diákjai tavaly az ülőröplabdával ismerkedtek egymás közötti játékkal. Idén szintén ezt a játékot játszottuk, ám tíz pedagógus is vállalkozott rá, hogy a roppant lelkes közönség biztatásától kísérve megmérkőzzön a diákok csapataival. Ezen a napon egyáltalán nem volt lényeges az eredmény, sokkal fontosabb volt az a cél, hogy egy néhány óra erejéig diákok, tanárok átéljék a testi fogyatékkal élők sportját, örömét és nehézségeit.

para2para3

kmaszc logo Nfsz Logo logo sulinet Uj Mo Uj Szechenyi Terv Logo Kis Eu Logo pmkik logo nak logo emmi logo itm logo