Európai Hulladékcsökkentési Hét a Toldi iskolában

hulladek 2019A Toldi iskola ötödik alkalommal csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét nemzetközi programjához. Az idei év jelmondata: „Nyisd ki a szemedet, és csökkentsd a szemetet!”. A szervezők célja a környezettudatos szemléletformálás a hulladékkeletkezés megelőzése érdekében.

Iskolánkban a november 18-től 22-ig tartó tematikus hetet egy kiállítás megnyitásával kezdtük. Az osztályok plakátokat készítettek az élelmiszer-pazarlásról, és annak következményeiről. A plakátkészítés mellett egy ütős szlogen írása is feladat volt, melyhez fotót vagy videót kellett készíteniük a diákoknak. Kedden és pénteken több osztály részvételével megrendeztük a „MiSzedjük!” programot, melynek keretében tanulóink megtisztították iskolánk környékét az eldobált szeméttől.

miszedjuk2A Hulladékcsökkentési Héten minden arról szólt, hogy felhívjuk a figyelmet arra, mindenki járjon nyitott szemmel és fedezze fel saját lehetőségeit a hulladékok keletkezésének megelőzésére, megóvva ezzel a környezetünket.

Természettudományos munkaközösség

plakatok2plakatok2

plakatok2plakatok2

kmaszc logo Nfsz Logo logo sulinet Uj Mo Uj Szechenyi Terv Logo Kis Eu Logo pmkik logo nak logo emmi logo itm logo